Paris Hilton
Paris, liseye Kalifoniya, Rancho Mirageda Palm Valley Schoolda başladı. İlk senesinden sonra New Yorktaki Dwight Schoola devam eden Hilton, son senesinde okulu bıraktı ve GED Testine (General Educational Development Test) girdi. Lise diploması almayanların aldığı bu testi geçen Hilton, kolej veya üniversite eğitimi almadı.Sonraki yıllarda televizyonda, filmlerde, tv reklamlarında görünen ve fotomodellik yapan Hilton, Forbes Dergisinin haberine göre 2003-2004 arasında yaklaşık 2 milyon dolar, 2004-2005 arasındaysa 6,5 milyon dolar kazandı.New Yorkta Ford Models Management ile, Los Angelesda Nous Model Management ile, Londrada Models 1 Agency ve Premier Model Management ile anlaşan 1,73 boyundaki Hilton, ünlü modacılar Philippe Treacy, Jasper Conran, Heatherette, ve Julien MacDonaldın defilelerinde mankenlik yaptı. Ayrıca Iceberg, Guess, Tommy Hilfiger, Christian Dior ve Marciano gibi ünlü markaların reklamlarında yeraldı. Forbes Dergisine göre televizyon için hazırlanan T-Mobile reklamından 250,000 dolar, Carls Jr. reklamından ise 400,000 dolar aldı.QIK2JDG and L.A. Knights filmlerinde çok kısa yeralmasının ardından House of Wax, The Hillz, Raising Helen ve Nine Lives filmlerinde küçük ve yardımcı rollerde oynayan Hilton, 2005de House of Wax filmindeki rolüyle Razzie Ödülleri'nde En Kötü Yardımcı Kadın Oyuncu(Worst Supporting Actress) ödülünü aldı. Zoolander (2001), The Cat in the Hat (2003), Wonderland (2003) ve Win a Date with Tad Hamilton! (2004) filmlerinde de yeralan Hiltonın sex vidyo kasedi 1 Night in Paris (2004), 2005 yılında AVNden (Adult Video News) üç ödül aldı.2004 yılında Warner Brothers Recordsa bağlı olarak Heiress Recordsu kuran Hilton, aynı yıl albüm çalışmalarına başladı ve yapımcı olarak Greg Wells, Kara DioGuardi, Jane Wiedlin, Fernando Garibay ve Scott Storch ile çalıştığı Paris isimli albümünü 22 ağustos 2006da çıkardı. Albümünün ilk şarkısı Stars Are Blind büyük başarı sağladı ve Billboard Hot 100 listesine 18. sıradan girdi.
Paris Hilton, 2004de Confessions of an Heiress: A Tongue-in-Chic Peek Behind the Pose adındaki ilk kitabını yayımlattı. Yardımcı yazarlığını Merle Ginsbergin yaptığı, içinde Hiltonın bir varisin yapması ve yapmaması gerekenlerden bahsettiği ve renkli fotoğraflarının bulunduğu kitap, New York Timesda Bestseller (En İyi Satanlar) Listesine girdi.Küçüklüğü boyunca ailesi ile birlikte birçok ev değiştiren Hilton, Beverly Hills, the Hamptons ve Manhattandaki Waldorf-Astoria Hotel de dahil olmak üzere birçok pahalı yerde yaşadı. Ailesi şuanda Bel Airda 30,5 milyon dolarlık bir malikanede yaşayan Paris Hilton, kız kardeşi Nicky Hilton ile birlikte Los Angelesdaki kulüplere yakın olduğu için Hollywood Tepelerindeki 10 milyon dolarlık evde yaşıyor.İlk kez New york sosyetesinin en ünlü mirasçılarından biri olarak gözönüne çıkan Paris Hilton, kız kardeşiyle birlikte ardı ardına gittiği partilerle New York magazininde görünmeye başladı. 2000 yılında National Enquirer Dergisinde Leonardo DiCaprio ile olan arkadaşlığı daha ileri düzeyde bir ilişki olarak yazıldı. Paris Hilton, profesyonel kayakçı Chad Muska, oyuncu ve film yapımcısı Vincent Gallo, aktör Edward Furlong, boksör Oscar De La Hoya, Chicago Bears Takımının futbolcusu Brian Urlacher, şarkıcı Deryck Whibley ve Nick Carter, eski Univercity of Southern California oyuncusu Matt Leinart, İngiliz rap yıldızı Joe Buckton, Australyalı tenis oyuncusu Mark Philippoussis, yağ varisi Brandon Davis, model Lucas Bain, New York Giants oyuncusu Eli Manning, NHL Montreal Canadiens kalecisi Jose Theodore, İngiliz kriket oyuncusu Kevin Pietersen ve eski MTV sunucusu Simon Rex gibi isimlerle anıldı.2002 yılında modellik yapan Jason Shaw ile nişanlanan Hilton, ondan 2003 yılında ayrıldı ve 29 mayıs 2005de babası armatörlük yapan Yunanlı Paris Latsis ile nişanlandı. Fakat 1 ekim 2005de beş ay süren ilişkilerine noktayı koydular. Kısa süre sonra yine bir Yunan armatörün oğlu olan Stavros Niarchos III ile görüşmeye başladı fakat 2 mayıs 2006da bu ilişkisinin de bitirdiğini açıkladı.

Las Vegas Belediye Başkanı, 29 ağustos 2006 gününü Paris Hilton Günü ilan etti ve Hiltona şehrin anahtarını verdi. Paris Hilton bu konuyla ilgili olarak:


Las Vegas, bir parti için dünyadaki en favori yerim diye konuştu.

0 Comments:

Post a CommentSonraki Kayıt Ana Sayfa