Lindsay Lohan


2 Temmuz 1986 Amerikalı aktris ve şarkıcı. Çocuk yaşta pek çok dergi ve televizyon reklamı için modellik yapmış, 10 yaşında Another World adlı televizyon dizisiyle oyunculuk kariyerine başlamıştır. 1998 yapımı The Parent Trap, Lohan'ın rol aldığı ilk sinema filmidir. Freaky Friday ("Çılgın Cuma", 2003), Mean Girls ("Kötü Kızlar", 2004) ve Herbie: Fully Loaded ("Herbie: Tam Gaz", 2005) gibi yüksek gelirli filmler sayesinde şöhreti yayılan yıldız, 2004 ve 2005'te Speak ve A Little More Personal (Raw) adlı iki de müzik albümü çıkarmıştır. Yakın zamanlarda, eğlence hayatı ve alkol/uyuşturucu kullanımından kaynaklanan yasal sorunlarıyla uluslararası magazin medyasından büyük ilgi görmüştür.Lindsay Lohan, New York şehrinin Bronx bölgesinde, Michael ve Donata "Dina" Lohan çiftinin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi.on Üç yaşında modelliğe başladı ve Toys "R" Us, Calvin Klein, Abercrombie gibi pek çok şirketin basılı reklamları için poz verdi. Çok geçmeden televizyon reklamcıları tarafından da keşfedilen Lohan, 60'tan fazla reklamda oynadıktan sonra, 1996'da Another World adlı pembe dizide Alexandra "Alli" Fowler karakterini canlandırmaya başladı.
Lohan, 1997'de yönetmen Nancy Meyers'dan aldığı rol teklifi üzerine Another World'den ayrıldı, ve Meyers'ın yönettiği The Parent Trap filminde, boşanmış anne-babalarını biraraya getirmeye çalışan ikiz kardeşleri canlandırdı. 1998'de gösterime giren film iyi bir gişe başarısı sağladı, ve Lohan'ın oyunculuğu sinema eleştirmenlerince beğenildi. 2000 ve 2002 yıllarında Life-Size ve Get a Clue adlı iki televizyon filminde rol alan Lohan, 2003 yılında Freaky Friday ("Çılgın Cuma") adlı fantastik aile komedisiyle beyazperdeye geri döndü. Dünya çapında 160 milyon dolar gişe hasılatı yapan film, 18 yaşındaki Lohan'a büyük şöhret getirdi.Stanford Universitesini bitirdi.2004'te Confessions of a Teenage Drama Queen ("Bir Drama Kraliçesinin İtirafları") ve Mean Girls ("Kötü Kızlar") adlı iki filmle seyirci karşısına çıkan Lohan, ilk filmdeki oyunculuğuyla kötü eleştirilere maruz kaldıysa da, ikinci filmdeki başarısıyla şöhretini pekiştirdi. 2005 yapımlı Herbie: Fully Loaded ("Herbie: Tam Gaz") yüksek gişe başarısı sağlayan bir başka Lohan filmi oldu. 2006'da arka arkaya gösterime giren Just My Luck, A Prairie Home Companion ve Bobby adlı filmler ise yüksek gişe hasılatı getirmedi.* Sevgilisi: Calum Best,it boy 2007 (AYRILDILAR)
* Sevgilisi: Wilmer Valderrama, aktör; 2003-04 (AYRILDILAR)
* Sevgilisi: Aaron Carter, müzisyen 2003 (AYRILDILAR)
* Sevgilisi: Harry Morton; Hard Rock'ın Veliahdı;2006 yazı(AYRILDILAR)
* Sevgilisi: Riley Giles;buz hokeyci 2007 (AYRILDILAR)

Sonradan,ikinci ismi olan Dee'yi Morgan olarak değiştirmiştir. Pop Müziğin sevilen isimlerindendir.Son zamanlarda magazin basınında adından neredeyse hergün söz edilmektedir.Lohan, film ve modellik kariyerine 3 yaşında Ford Model Ajansı'na kaydolarak başladı.60dan fazla reklam filminde yer aldı. Onu çekici ve farklı kılan en büyük özelliği çilleri ve kızıl saçlarıydı. Kızıl saçları sayesinde küçük yaşta "Abercrombie Kids", ve "Calvin Klein" gibi büyük markaların yüzü oldu.En büyük çıkışlarından birini 1998 yılında yani henüz 12 yaşındayken oynadığı "The Parent Trap" filminde ikiz kızkardeşleri canlandırarak yaptı. 2003 yılına kadar sessizliğini koruyan Lohan,o sene "Freaky Friday" adlı filmde 160 milyon $ gibi iyi bir gişe başarısı yakaladı.O zamanlar "Aaron Carter" adlı ünlü müzisyenle birlikteydi. 2003 yılının sonlarına doğru Aaron Carter'ın adının Hilary Duff'la anılmasının ardından,Lindsay ve Hilary arasında bitmez bir savaş başladı.
Lindsay,Aaron ve Hilary üçlüsü o senenin en çok konuşulan isimleri oldular. 2004 yılında babasının hapise girmesiyle hayatına yeni bir sayfa açan Lindsay, "That's 70's Show"'un karizmatik sunucusu Wilmer Valderrama ile anıldı.2004'te başarısını "Mean Girls" ve "Confessions Of A Teenage Drama Queen" ile sürdürdü. Lindsay'in en son 2005 yılında oynadığı Disney filmi "Herbie:Fully Loaded"dır.Aynı sene anne ve babasının boşanmasının ardından zor bir dönemden geçirerek blumia hastalığına yakalandı ve 10 kilo verdi,plastik bebek üreticisi olan Mattel'dan oyuncak bebeği piyasaya sürüldü.Vanity Fair dergisine verdiği röpörtajda sonradan inkar etsede kısa bir dönem uyuşturucu kullandığını söyleyerek ilgi odağı oldu.2005 yılından itibaren onu ünlü yapan Disney filmlerinde oynamayacağını belirterek başta "Speak" olmak üzere 2 albüm çıkardı. Albüm yapma fikri,Tommy Mottola'dan çıktı. Mottola, Lindsay'in Freaky Friday'de şarkı söyleyip gitar çaltığı sahnelerden çok etkilndiğini söyleyerek ona teklifi kabul ettirdi.Speak albümü Billboard 200 listesine 4. numaradan girdi. İlk single "Rumors",MTV Video Music Awards'da "En İyi Pop Single" ödülünü kazandı.2005 yılının sonlarında 2. albümü "A Little More Personal (RAW)" listelere 20. numaradan girdi. İlk single ise Linday'in babasına adadığı "Dauther To Father" oldu.Klipte Lindsay'in 1994 doğumlu kardeşi Aliana da rol aldı.Lindsay bu konuyla ilgili son olarak yeni albümün 2007 yazında geleceğini duyurdu.2006 yılının başlarındaNew York'un en şanslı kadını olan Ashley'i canlandırdığı "Just My Luck" vizyona girdi.Bu film,Lindsay'in ilk defa Disney firması dışında başka bir film şirketiyle anlaşılarak vizyona sokulan filmidir. 2006 yılında,oynadığı filmlerden çok katıldığı partiler ve özel hayatı ile konuşuldu.2006 yılından itibaren aralarında bağımsız yapımların da bulunduğu pekçok proje için anlaştı.2007 yılında katıldığı partilerde alkol duvarını aşmış görüntüleriyle objektiflere takıldı. 2007 Nisan ayında kokain kullanırken yakalandı,2007 Mayıs ayında alkollü araba kullanmaktan gözaltına alındı ve yeni filmi "I Know Who Killed Me"de striptiz yaptığı sahnelerle konuşuldu,yeni sevgilisi Callum Best'le Bahamalar'da öpüşürken fotoğrafları basına yansıdı.
Yaptığı alkollü sürüşlerden ve uyuşturucu skandallarından sonra rehabilitasyon merkezine gitmesi gerektiğne karar verildi. Fakat çıkış tarihi de önceden kararlaştırılınca herkes tarafından "reklam amaçlı" rehabilitasyona gitmekten suçlandı.Lindsay ise kendini 21. yaşına gireceği 2 Temmuz 2007'deki partisinin hazırlıklarını bahane göstererek savundu.Babası Michael Lohan,kızına tekrar rehabilitasyona gideceğinden dolayı destek çıktı.Fakat halk tarafından babasının küs olduğu kızıyla aniden barışmak istemesinin nedeni olarak Lindsay'in servetinden yararlanmak olduğu söylendi.Son olarak Haziran 2007'de rehabilitasyon merkezindeyken bolca uyuşturucu aldıktan sonra elinde bıçakla kendine zarar vermeye çalışırken çekilen fotoğrafları yayımlandı.2007 Mayıs'ında Hilary Duff'la barıştılar. Hatta gece eğlendikleri kulüpten beraber çıktıkları görüntülendi.


Lindsay Lohan I Know Who Killed Me Sex Scene - video powered by Metacafe

0 Comments:

Post a CommentSonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa